Dobrovolnická mise 2013

Do kláštera net, na kopec hned a na motorce jet
aneb dobrovolnická mise 2013

Výprava do Tibetu, nebo spíš do něčeho někde co z Tibetu zbylo nám hlodala myslí poměrně dlouhou dobu. Čínu návštěvou podporovat nechceme, v Nepálu je milion turistů, Indie je škaredá... Ale zas já bych na nějakou šesti/sedmi tisícovku rád, než budou děti.... Prostě začarovaný kruh. Už to vypadalo, že z Tibetu na mladá kolena nic nebude (s poznámkou pod čarou, že pak už Tibet stejně nebude)
Jak moc jsme se mýlili! I když ne ve všem...

Číst dál...

Odkaz na cestopisné reportáže

Na spřáteleném webu jsou ke shlédnutí cestopisné reportáže.

První restaurátorská mise do kláštera Diskit

Pro zamýšlenou výchovu ladackých restaurátorů  jsme dosavadními pracemi ověřili technologie a nadále je třeba  jit vlastními zákroky  příkladem. V současné době je proto hlavním cílem Sdružení snaha o konzervaci a obnovu vzácných nástěnných maleb památkově hodnotných prostorách kláštera Diskit, zejména  v modlitebnách Lhačung a Dükhang. 

Číst dál...

2006 - Druhá restaurátorská mise do kláštera Diskit

Cesty se účastnili: vedoucí mise MUDr. Dalibor Lebloch, statici historických staveb Ing. Petr Daniel a Ing. Jan Svoboda, restaurátorky Markéta Pavlíková ak. mal.Lenka Helfertová ak. mal.Theodora Popová a ak. mal. Dominika Dworoková, aktivně pomohli další dva členové doprovodu a postupně dva tříčlenné týmy členů hnutí Brontosaurus.

Číst dál...

Přepínač jazyků

Náhodný obrázek


Vádžrasattva z diskitského lhačungu, 20 x 20 cm
Image Detail
Go to Top